Андрій Портнов: «ДБР почало провадження за фактом державної зради Петром Порошенко під час підписання Мінських угод»

Державне бюро розслідувань відкрило кримінальну справу щодо п’ятого президента Петра Порошенка за фактом можливої ​​державної зради за узгодження Комплексу заходів з виконання Мінських угод.

Про це повідомив перший заступник керівника адміністрації президента часів Януковича Андрій Портнов.

Він зазначив, що провадження відкрито за його заявою.

Цю інформацію hromadske підтвердили у пресслужбі ДБР.

За версією Портнова, Порошенко досягав домовленостей про відновлення територіальної цілісності України «з представниками окупованих територій Донецької та Луганської областей» усвідомлюючи, що РФ є стороною конфлікту.

«(Порошенко — ред.) діяв в інтересах Російської Федерації, оскільки припинення війни та відновлення територіальної цілісності України прив’язав до моменту, коли на це з’явиться воля Російській Федерації», — йдеться у заяві Портнова.

У ДБР попередньо кваліфікували провадження за ч. 1 ст. 111 КК України (державна зрада), яка передбачає позбавлення волі на строк від 10 до 15 років.

18 листопада Державне бюро розслідувань направило до Генеральної прокуратури проєкт підозри п’ятому президенту України Петру Порошенку.

Проєкт підозри стосується можливого неправомірного впливу на проведення конкурсу з добору кандидатів для призначення членів Вищої ради правосуддя у березні-травні 2019 року.

Сам Порошенко назвав цю підозру «абсолютною дурістю».

Share