Екс-міністр фінансів Уманський розповів, чому Україна не отримала черговий транш від МВФ

Екс-міністр фінансів України Ігор Уманський розповів, що Україна не отримала черговий транш від МВФ, тому що розтратила гроші з коронавірусного фонду на будівництво доріг в рамках «Великого будівництва». Про це він заявив інтерв’ю «Стране».

За словами Уманського, кредитори не одразу погодилися на створення в Україні коронавірусного фонду, і коли стало відомо, що 36 млрд з 66 млрд уряд направив на «Велике будівництво», МВФ вирішив більше фінансово не підтримувати Україну.

«У МВФ погодилися на ковідний фонд. А коли гроші з ковідного фонду пустили на «Укравтодор», в МВФ сказали: «Україні ні копійки більше не дамо «», — зазначив Ігор Уманський.

Екс-міністр переконаний, що МВФ заморозив транш, тому що «ковідний» фонд розтратили на дороги, замість того, щоб вкласти гроші в медицину. Таким чином, Україна фактично обдурила МВФ і не виконала зобов’язань.

«Що заважало це зробити ще у вересні? Сумно, що до них тільки зараз дійшло, що грошей від МВФ не буде. Ставлення у МВФ до нас дуже просте: Україна не тримає слово. Обіцяли з ковідного фонду фінансувати медицину — віддали гроші на дороги. Якщо після зміни влади всі наші міжнародні донори були в ейфорії, що щось зміниться, то зараз у них є розуміння: що б вони не запропонували Україні, їх все одно обдурять. Влада не виконує зобов’язання, які підписала «, — додав Уманський.

Джерело

Share