“Не може бути ніяких виправдань”. Шмигаль втрутився у скандал з Нефьодовим. Усе сказав – “Мало що змінює”

Очільник Кабміну Денис Шмигаль нарешті прокоментував резонансний скандал, що нещодавно сколихнув українську політику. Він наголосив, що серед причин звільнення керівників митниці та податкової — слабкі показники по надходженню в державний бюджет.

За його словами, наразі український уряд відбирає “ефективні команди, що реалізують роботу у надскладний час”. Про це прем’єр-міністр Денис Шмигаль написав на своїх сторінках у соціальних мережах.

“На останньому засіданні Кабінет міністрів ухвалив рішення про звільнення голів Митної та Податкової служб. Уряд вжив такі заходи, адже робота митниці та податкової — це, перш за все, питання економічної безпеки країни. Тут не може бути ніяких виправдань. Бюджет-2019 показав один із найгірших показників по надходженнях за останні роки. Ми бачимо, що ситуація в 2020 році не покращилася, і не тільки через коронакризу”, — пише Денис Шмигаль.

За його словами, просто звільнення топ-чиновників мало що зміне, і потрібні “рішучі інституційні зміни”.

“Сама по собі заміна керівництва мало що змінює. Потрібно більш рішуче впроваджувати інституційні зміни. Зараз Кабмін перебуває у процесі підбору ефективних команд, які зможуть реалізовувати цю роботу в надскладний час”, — додає глава уряду.

Шмигаль також наголосив, що уряд підтримує створення парламентом Тимчасової слідчої комісії щодо перевірки інформації про можливі зловживання у податковій та на митниці за останні роки.

“Це (робота ТСК — ред.) і є реальний “аудит держави”, який ми готові проводити разом із народними депутатами. Водночас, я закликаю правоохоронні органи прозоро провести розслідування інформації щодо можливих махінацій у митній та податковій сферах. І поставити крапку в цьому питанні”, — каже очільник Кабміну.

Джерело

Share