Перерахунок пенсій в грудні: на скільки зросте надбавка за стаж та кому пощастить

Вже з 1 грудня Кабмін збирається провести індексацію пенсій. Майбутнє підвищення пов’язане зі збільшенням прожиткового мінімуму до 2189 гривень.

Завдяки цьому після перерахунку мінімальна пенсія складе 1769 гривень (+57 гривень), а максимальна – 17690 гривень (+570 гривень). Повідомляє Главком.

Крім того, збільшиться і надбавка пенсіонерам за стаж, для чоловіків який становить понад 35 років, а для жінок – понад 30 років. Щомісячна доплата становить 1% мінімальної пенсії за кожен додатковий рік. Вона виросте на 57 гривень.

При цьому підвищення мінімальної пенсії ніяк не вплине на тих пенсіонерів, у яких повний стаж, і вони отримують мінімум 2100 гривень. Крім того, частину пенсіонерів «засмутять» і наступного року: пенсії не підвищать тим, хто отримував мінімальну або менше середньої заробітної плати, а також людям, у яких є істотні надбавки до пенсій, і тим, хто отримує пенсії за спеціальним законом.

Як відомо, пенсія обчислюється за спеціальною формою: середню зарплату за три роки потрібно помножити на стаж в роках, потім помножити на співвідношення середньої зарплати по країні і власної зарплати і помножити цю суму на 1%.

Нагадаємо, у 2021 року підвищення пенсій торкнеться близько 10 млн пенсіонерів, при цьому відбуватиметься воно в п’ять етапів для різних категорій.

 

Share