Тарифи на доставку газу подорожчають в Україні майже вдвічі

З нового року тарифи на доставку газу для споживачів можуть вирости в середньому по Україні майже вдвічі. НКРЕКП дала добро на підвищення тарифів на розподіл (доставку) газу 21 компанії, пише hvylya, посилаючись на публікацію в Facebook- акаунті «ГазПравда».

Відповідне рішення для 21-о оператора газорозподільних мереж Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг, ухвалила на своєму засіданні 9 грудня. Раніше, 25 листопада, було схвалено підвищення тарифів на доставку газу для ще 22 компаній. Таким чином, 43 операторам, які здійснюють доставку газу, дозволили підвищити вартість своїх послуг.

«Це вже друга «порція» нових тарифів на розподіл газу. 25 листопада НКРЕКП схвалила проекти постанов про встановлення нових тарифів для 22 операторів газорозподільних мереж. В цілому підвищити тарифи пропонується 43 газорозподільним компаніям в усіх регіонах країни», — пишуть в публікації.

У скільки разів можуть зрости ціни у різних операторів, можна побачити на наступній карті:

таблиця

При цьому «ГазПравда» звертає увагу, що йдеться лише про вартість доставки газу, а вартість самого газу формується на ринкових умовах, і тут кожен споживач може вибирати собі компанію, в якій йому вигідніше купувати газ.

«ГазПравда» також нагадує, як розраховується місячна вартість доставки газу. За основу береться обсяг газу, спожитий абонентом в минулому році. Цю кількість кубометрів множать на новий тариф на розподіл і ділять на 12.

Джерело

Share