«Це одна з перших акцій»: Експерт назвав єдиний майдан в Україні, який приніс реальну користь

Відомий український правозахисник Володимир Чемерис заявив про те, що єдиною протестної акцією в Україні, яка принесла реальну користь нашій країні, була «Україна без Кучми». Як повідомляє Replyua.net з посиланням на Україна.ру, акція «Україна без Кучми» почалася в кінці 2000 року після того, як ЗМІ оприлюднили аудіозаписи, які свідчили про причетність Леоніда Кучми до багатьох злочинів, в тому числі і до зникнення журналіста Георгія Гонгадзе .

Як зазначив правозахисник, учасники цієї акції могли навіть не підозрювати про те, ким був Гонгадзе, але вперше в історії незалежної України вони озвучили реальні вимоги — протестувальники хотіли політичних, економічних і соціальних змін. Експерт вказав на те, що схожі соціальні мотиви простежувалися під час Помаранчевої революції і останнього майдану, і обидва цих протесту привели до відставки президента, але бенефіціарами стали представники великого бізнесу.

«І якщо« Україна без Кучми »не добилася відставки, то хоча б показала, які вимоги треба висувати, то два останніх майдану викликали в суспільстві велике розчарування», — підкреслив правозахисник. Він додав, що проблеми нікуди не зникли, і їх потрібно вирішувати парламентським шляхом, а це практично неможливо. Якщо в Україні буде новий Майдан, то він стане виключити соціальним.

 

Share