Ціна нафти WTI опустилася до рекордного $1 за барель, а згодом стала негативною

Станом на 20:30 20 квітня вартість нафти марки WTI впала на 94,66% — до $1 за барель.

Про це йдеться в даних торгів на лондонській біржі ICE.

Ціни на американську нафту WTI продемонстрували найсильніше одноденне падіння в біржовій історії торгів на побоюваннях подальшого скорочення попиту і швидкого заповнення нафтосховищ.

Оновлено: станом на 21:40 вартість нафти впала до рекордних мінус 40 доларів за барель, ставши від’ємною вперше в історії. Це означає, що виробники платять покупцям за те, що вони забирають нафту.

Спотові (тобто з постачанням негайно) ціни на нафту марок Brent і Urals теж стали негативні, ціни на травневі ф’ючерси поки в плюсі, повідомляють «Ведомости».

Як пояснив виданню РБК старший директор групи з природних ресурсів і сировинних товарів агентства Fitch Дмитро Маринченко, учасники ринку побоюються, що, попри угоду ОПЕК+, пропозиція на ринку буде істотно перевищувати попит.

Ціна нафти WTI з постачанням в червні, липні й серпні поки торгуються в коридорі $ 20-30 за барель, а ф’ючерси з постачанням у вересні-грудні — по $ 30-35 за барель. Тобто ринок вірить в поступове відновлення цін на сировину, вважає експерт.

Зазначимо, що постачальникам краще продати за безкоштовно нафту, тому що сховища у світі близькі до заповнення, і її може не бути де зберігати. У такому випадку потрібно консервувати свердловини, а це ще більші збитки, до того ж їх дорого розконсервувати, а іноді й неможливо.

WTI (West Texas Intermediate) — це марка нафти, ціна на яку широко використовується як один із покажчиків світових цін на копалину; одна з так званих маркерних сортів нафти.

Нагадаємо, 10 квітня 2020-го Росія і Саудівська Аравія на переговорах у режимі відеоконференції домовилися про скорочення видобутку нафти.

За розрахунками Reuters, світовий попит на нафту скоротився на 30% через коронавірус та обмеження на пересування громадян у всьому світі. Таке суттєве падіння попиту, яке супроводжується зростанням обсягів видобутку, призводить до падіння ціни.

Джерело

Share