Україна має розказати всьому світу, що означає перегляд карти світу у розумінні Путіна, – Лінько (ВІДЕО)

Мінські домовленості не будуть виконані, оскільки Росія жодного дня не виконувала їх, а тому Україні потрібно шукати нові міжнародні формати щодо становлення миру на Донбасі. Про це в ефірі телеканалу «НАШ» заявив народний депутат 8-го скликання, член Радикальної партії Дмитро Лінько, – передає ІНФОРМАТОР.

«Чому «Мінськ» загальмувався? Тому що РФ не збирається виконувати і жодного дня не виконувала його, і він не буде виконаний. Рано чи пізно нам потрібно буде визнати, що мінські домовленості є мертвонародженим документом, який ніколи не буде виконаний. Оскільки Росія не збирається його виконувати, нам потрібно шукати інші варіанти становлення миру на Донбасі. Для цього нам потрібно шукати сильніших союзників у переговорах з РФ, ніж Франція і Німеччина. Потрібно проявляти більшу принциповість щодо Росії, яка знищила всі післявоєнні безпекові домовленості в Європі і світі, та поставити це питання на вищий рівень, оскільки самостійно Україна сьогодні, нажаль, не може вирішити власні проблеми. У Нью-Йорку, коли там відбувалося засідання ООН, я не почув від президента згадки про Будапештський меморандум, про те, що ми пожертвували ядерною зброєю заради миру, але натомість надані нам безпекові гарантії порушені», – розповів екс-депутат. Лінько переконаний, що цьогоріч не можна проводити вибори на окупованих територіях Донбасу, оскільки це буде визнанням терористично-окупаційних адміністрацій.

«Єрмак неодноразово заявляв, що Україна проведе вибори на окупованому Донбасі вже восени цього року. Абсолютно не розумію, якими міркуваннями він керується. Очевидно, що провести вибори зараз там неможливо. Проведення виборів на окупованих територіях цієї осені буде визнанням терористичних і окупаційних адміністрацій», – наголосив він. Політик відзначив, що у відповідь на нещодавню статтю Володимира Путіна для американського журналу The National Interest Україна має розповісти світу, що означає перегляд карти світу у розумінні РФ. «Коли Путін розказує, що ядерні країни повинні знову зібратися і переглянути світову політику, то, безумовно, Україна має розказати всьому світу, що означає перегляд карти світу з боку Росії», – сказав колишній нардеп. Лінько вважає, що Україна має юридичне і моральне право повернути собі ядерний статус. «У законі про без’ядерний статус написано, що він вступає в дію після ухвалення відповідної міжнародної угоди. Цією міжнародною угодою був Будапештський меморандум. Після того, як країни-підписанти заявили, що це була лише декларація про наміри, а не угода, то, відповідно, у нас закон про без’ядерний статус припиняє діяти. Тому ми маємо юридичне і моральне право повернути свій ядерний статус», – пояснив він.

Джерело

Share