Українцям спишуть борги, як це буде зроблено, і кому пощастить «обнулити» борги?

На сайті Верховної Ради України опубліковано текст законопроекту №3323. Автори документа пропонують списати величезні заборгованості громадян за комунальні послуги. Як це буде зроблено, і кому пощастить «обнулити» борги?

Проект закону №3323 пройшов розгляд у Комітеті Верховної Ради України з питань антикорупційної політики. Народні обранці дійшли висновку, що законопроект «Про списання заборгованості населення за постачання природного газу, централізоване опалення та постачання гарячої води, постачання електричної енергії, сформувалася за станом на 1 січня 2020 року» повністю відповідає вимогам чинного законодавства України.

У документа прописано списання заборгованостей населення за цілий ряд послуг ЖКГ: природний газ, для потреб побутових споживачів, за централізоване опалення та постачання гарячої води, за постачання електричної енергії. Мова йде про заборгованості, які були накопичені на момент 1 січня 2020 року.

Що стосується реструктуризації боргів, накопичених до закінчення карантину в Україні, то в разі, якщо такі не будуть погашені повністю до 1 жовтня поточного року, то всю суму заборгованості розіб’ють на рівні частини і зобов’яжуть боржників сплачувати щомісяця протягом досить тривалого періоду. В залежності від суми, цей термін може бути розтягнутий до 60 місяців.

Джерело

Share