В Україні піднімуться ціни на овочі вже до кінця грудня, — експерт

Вже до кінця грудня 2020 року в Україні зростуть ціни на овочі. Таким невтішним для нас, споживачів, прогнозом поділився в ефірі телеканалу «Україна 24» заступник голови Всеукраїнської аграрної раді Денис Марчук.

Відбудеться це з кількох причин, каже експерт.

По-перше, в Україні не вистачає власної тепличної продукції. Її завозять великими партіями з-за кордону. При цьому попит на таку продукцію є і, судячи з усього, поки знижуватися він не буде. Тому на полицях магазинів може відчуватися легкий дефіцит свіжих огірків, помідорів, перцю та іншої зимової екзотики. Природно, що при таких умовах нічого дешевшати не буде. А ось вирости ціни можуть. Тим більше, що настають новорічні свята, коли навіть дуже ощадливі громадяни вивертають кишені, щоб накрити святковий стіл.

«Але кількісного складу недостатньо, і не виключено, що до кінця грудня огірки, помідори ще подорожчають на 15-16%, що становитиме близько 50 грн за кг», — говорить Денис Марчук.

При цьому вітчизняні овочі, які зберігаються у сховищах, звичайно, так істотно не зростуть в ціні. Однак не потрібно забувати про витрати на їхнє зберігання. Зокрема, витрати на енергоносії і роботу обслуговуючого персоналу. Природно, що все це також дешевшати не буде. Тому в цій групі також буде подорожчання, правда, не таке істотне, як в тепличній. Однак на 50 копійок-гривню за кілограм цибуля, морква і картопля подорожчають.

«Українська група овочів — капуста, буряк, морква — може піднятися в ціні на 50 коп. — 1 грн, а теплична на 15-16% за 1 кг», — підсумував експерт.

Джерело

Share