Відео. Зеленський у зверненні щодо авіакатастрофu: «Це не тема для хайпу»

Президент Володимир Зеленський висловив співчуття загиблим у катастрофі літака МАУ та пообіцяв детальне та незалежне розслідування причин трагедії.

Джерело: Офіс президента

Пряма мова: «Ранок 8 січня 2020 року став чорною сторінкою в історії і України, і всього світу. Мої щирі співчуття родичам і близьким одинадцяти загиблих громадян України: Володимира Гапоненка, Олексія Наумкіна, Сергія Хоменка, Катерини Статнік, Ігоря Матькова, Марії Микитюк, Дениса Лихна, Валерії Овчарук, Юлії Сологуб, Олени Малахової та Ольги Кобюк.

Я також висловлюю співчуття родинам інших загиблих. Відомо, що це громадяни Ірану, Канади, Швеції, Афганістану та Великої Британії.

Деталі: Президент наголосив, що держава надасть допомогу родинам загиблих українців.

За його словами, борт з українськими фахівцями, який вже прибув до Ірану, невдовзі вирушить на місце падіння літака. Українська сторона сподівається, що вказаних спеціалістів включать до роботи комісії по розслідуванню, зокрема до розшифровки «чорних скриньок».

«І я прошу всіх – а особливо, коли Україна перебуває в умовах інформаційної війни, – утриматися від маніпуляцій, спекуляцій, теорій змови, поспішних категоричних оцінок і неперевірених версій», – сказав Зеленський.

Та додав: «Зрозуміло, що всі ми хочемо якнайшвидше дізнатися правду. Але в таких справах швидкість може заважати істині. Це не тема для хайпу, лайків у соцмережах, сенсацій та конспірологічних теорій. Нам потрібні терпіння, витримка та мудрість.»

Також Зеленський відвідав аеропорт «Бориспіль» щоб вшанувати пам’ять жертв катастрофи.

Що передувало: Президент Володимир Зеленський зібрав нічну нараду щодо катастрофи літака авіакомпанії МАУ в Тегерані. На ній він заслухав звіт оперативного штабу з питань авіакатастрофи літака Боїнг-737 в Ірані та постановив оголосити 9 січня днем жалоби у зв’язку з авіакатастрофою пасажирського літака компанії «МАУ»

Джерело

Share