Зеленському не довіряють 50% українців – результати соцопитування за червень

Рейтинг довіри українців до президента Володимира Зеленського з кожним місяцем падає. Якщо проаналізувати соціологічні дані за червень, то баланс довіри до Зеленського наразі є негативним. Якби не коронавірус, ситуація могла бути більш оптимістичною.

За словами голови правління Українського інституту соціальних досліджень імені Олександра Яременка Ольги Балакірєвої, на сьогоднішній день главі держави повністю довіряють 13% респондентів, скоріше довіряють 28,3%, швидше не довіряють 25,4% і повністю не довіряють 24,8%. За нескладними підрахунками, 50% опитаних не довіряють чинному президенту.

Дослідження проводилося з 10 по 19 червня методом особистого інтерв’ю. Всього було опитано 3037 чоловік у всіх регіонах України, крім окупованих територій Луганської і Донецької областей та Криму.

Під час попереднього опитування у квітні 2020 року Зеленському повністю довіряли 44% українців. Ще 33% українців відповіли, що відносяться до нього нейтрально, а 25% — висловлюють відвертий негатив. У березні 2020 року Зеленського підтримували 46% населення, нейтрально ставилися — 33%, негативно — 21%.

На думку соціолога Володимира Паніотто, рейтинг президента України Володимира Зеленського почав різко падати через його проєвропейську позицію. Ті, хто не підтримує президента – не розділяє його курс на Європу. Вони більш орієнтовані на союз з Росією, або підтримують незалежний шлях України.

Джерело

Share